Kotiček za oddajo še delujočih elektronskih aparatov na Zbirnem centru za odpadke v Sevnici

V okviru projekta LIFE »Spodbujamo e-krožno« se pod sloganom #Še sem uporaben! družbe ZEOS d.o.o., v Zbirnem centru za odpadke Sevnica posebej zbira tudi še delujoče električne in elektronske naprave. V okviru projekta se spodbuja popravila, ponovno uporabo in souporabo aparatov.

Krožno gospodarstvo je nov model, znotraj katerega vsi materiali krožijo in se ponovno uporabijo. Ponovna uporaba je zelo pomembna za našo prihodnost. Aparatom se tako življenjska doba podaljša, s tem pa zmanjša poraba in onesnaževanje naravnih virov, še posebej pri proizvodnji novih aparatov, ki nadomestijo stare.

Najbolj trajnostni aparat je vedno tisi, ki ga že imamo, zato je smiselno, da ga poskušamo uporabljati čim dlje. Tisto, česar ne potrebujemo več (še posebno, če še deluje in služi namenu uporabe) ni nujno, da je odpadek. Lahko je priložnost, da izdelek uporablja naprej nekdo drug.

Delujoča oprema se v kotiček za ponovno uporabo sprejme pod pogoji, da:

• naprava deluje in ni tehnološko zastarela;
  • aparat v celoti vsebuje vse bistvene dele (npr. vrata, pokrove, kabel, stikala, ročice…);
  • aparat ni poškodovan ali zarjavel ter prekomerno umazan;
  • je v največji možni meri v originalnem stanju.

V kolikor imate doma aparat, ki je še delujoč, nepoškodovan, vendar ga ne potrebujete ali ne uporabljate več, ste prijazno vabljeni, da ga prepustite v kotičku Zbirnega centra za odpadke v Sevnici. Ob dostavi delavcu izročite delujoč izdelek. Skladno s sloganom projekta #Še sem uporaben! bo zagotovo dobil novega lastnika, ki ga bo z veseljem uporabljal naprej.

Projekt Varuj o(ko)lje

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in  Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.